Na wesele bez garnituru 1574

Przyjęcia weselne zazwyczaj oznaczają, że zaproszeni mężczyźni zmuszeni są do ubrania tradycyjnego garnituru, w którym będą prezentować się klasycznie i elegancko. Ale co w momencie, gdy zależy nam na nieco swobodniejszej stylizacji i bardziej spójnej z naszym charakterem?

Zestaw koordynowany

Klasyczny męski zestaw, który obok garnituru stanowi kwintesencję elegancji. Jego uniwersalność sprawia, że będzie idealnym wyborem nie tylko na formalne spotkania w pracy, ale również wesele – pod warunkiem, że para młoda nie zastrzygła dress codu „black tie”. Co to jest tak właściwie zestaw koordynowany? To nic innego jak marynarka i spodnie w różnych kolorach i wzorach.

Zestaw koordynowany na wesele

Główną zasadą udanej stylizacji w myśl zestawu koordynowanego jest dobór poszczególnych elementów, które ze sobą kontrastują. Jeśli spodnie i marynarka będą w mocno zbliżonych do siebie kolorach, całość będzie prezentować się niczym rozkompletowany garnitur. Przepisem na udany zestaw jest połączenie jaśniejszych spodni od marynarki . Jeśli nasz zestaw koordynowany ma być udaną stylizacją na weselu, warto zadbać o odpowiednio formalny charakter każdej jego części. Koszula powinna być jasna, a najlepiej biała. Zrezygnuj z wyrazistych dodatków w postaci wzorzystych muszek lub krawatów.

Urozmaicenia

Zestaw koordynowany może wydawać się przewidywalną stylizacją, która stanowi połączenie klasycznych elementów. Aby go urozmaicić wybierajmy spodnie lub marynarki we wzory np. kratę lub prążki. Pamiętajmy, że całość musi prezentować się z klasą dlatego bardzo ważne jest zadbanie o równowagę w odcieniach i kolorach.

Most Popular Topics

Editor Picks