Krótkie nogi, długi tors – co nosić? 4943

Nie ma na świecie kobiety, która nie marzyłaby o idealnie zgrabnych i długich nogach. Niestety jest niewiele szczęściar, które wylosował tak dobre geny, by móc się nimi poszczycić. Co zatem nosić, by optycznie wydłużyć nogi i sprawi, by były smukłe?

Bluzki i koszulki

Twoją największą zmorą jest dysproporcja między dolną partią Twojego ciała, a górą? W takim razie powinnaś zastanowić się nad ubieraniem w sposób warstwowy bluzek i koszulek. Co ważne modne, lecz nie praktyczne crop topy ukazują miejsce, w którym kończy się nasz tors i zaczynają nogi. Z tego też względu należy ich unikać, jeśli chcemy optycznie wydłużyć nogi.

Spodnie

Nie noś zbyt krótkich spodni (3/4) i taki z mankietami, ponieważ momentalnie wydaje się być niższa, a Twoje nogi wyglądają na krótsze niż są w rzeczywistości. Najlepszym wyborem będzie krój spodni w kant z nieco rozszerzonymi nogawkami. Nawet, jeśli będziesz mieć ubrane buty z wysoką cholewą, możesz je zakryć właśnie szeroką nogawką.

Specjaliści uważają, że najgorszym wyborem dla każdej osoby z nieco krótszymi nogami są spodnie kończące się nad kostką. Ważne by spodnie, które nosisz nie były zbyt obcisłe – w ten sposób jeszcze bardziej podkreślisz miejsce gdzie noga się zaczyna, a gdzie kończy.

Fajnym trikiem na wydłużenie nóg jest ubranie butów, skarpetek i butów w tym samym kolorze.

Spódnica

Spódnica powinna być dokładnie tak samo dobrana jak spodnie. Im dłuższa – tym lepsza. Wykorzystaj obecny trend na spódnice o długości midi, ubierz do nich botki na obcasie w tym samym kolorze co rajstopy, w ten sposób zachowasz ciągłość nogi. Najgorszym wyborem na jaki możesz się zdecydować będzie spódnica do kostki noszona z butami na płaskim obcasie.

Sukienka

Modele o obcisłym kroju podkreślają, w którym miejscu kończy się pupa, a w którym zaczynają nogi. Pod taką sukienką nie da się niczego ukryć, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będą sukienki typu empire z mocno podwyższoną talią, zakrywające większość mankamentów.

Żakiet, płaszcz

Pamiętaj, że przy niskim wzroście, wszystko co krótkie jest niezwykle niekorzystne. Podobnie jak w przypadku obcisłych sukienek – początek nóg i koniec pupy jest mocno podkreślony. Najlepszą opcją jest wybieranie żakietów o kroju 3/4, natomiast w przypadku płaszczy polecamy wybierać takie do kolana. Iluzja dłuższych nóg zostanie idealnie ograna.

Jak widzisz masz wiele opcji, którymi możesz stworzyć naprawdę ciekawy look.

Most Popular Topics

Editor Picks