Jak się ubrać na artroskopię? 5458

Nasz organizm nie zawsze działa dokładnie tak jakbyśmy tego chcieli, dlatego jeśli musimy udać się na zabieg do szpitala, warto wiedzieć co ze sobą zabrać.

Zabieg artroskopii

Wykonywany jest, gdy we wnętrzu stawów pojawia się uszczerbek lub uraz. Ze względu na małą inwazyjność, jest on bardzo często wybierany przez wielu chirurgów i pacjentów. Zabieg artroskopii pozwala na zmniejszenie pooperacyjnych dolegliwości bólowych oraz wyklucza ewentualne powikłania. Dzięki niemu zostaje powiększony obraz stawu, a zatem dalsze leczenie staje się dokładniejsze i bardziej precyzyjne.

Kiedy dochodzi do urazów?

Stawy są bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego nawet najbardziej prozaiczne sytuacje mogą spowodować ich uszkodzenie. Do najczęstszych powodów należą jednak:

  • otyłość,
  • siedzący tryb życia,
  • stres powodujący sztywność mięśni,
  • uprawianie sportów takich jak: jazda na rowerze, nartach, bieganie lub gra w piłkę.

Co ze sobą zabrać do szpitala?

Oprócz badań i zalecanych rzeczy przez lekarza, należy przygotować również odpowiedni strój, dzięki któremu będziemy się czuć swobodnie zaraz po zabiegu i podczas kilu dniowego pobytu w szpitalu. W zależności od tego, który staw będzie poddany operacji, warto dostawać swój szpitalny strój do niego. Luźniejsze spodnie, lub ciepła kamizelka zamiast bluzy to tylko kilka propozycji, które pomogą przetrwać czas rekonwalescencji.

Most Popular Topics

Editor Picks