Jak się ubrać w ciąży 962

Wiadomość o tym, że spodziewamy się dziecka bywa niezwykle radosna. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wiąże się z wieloma wyzwaniami i zmianami. Jednak nim powitamy małego brzdąca, musimy pamiętać, że kobiece ciało będzie się zmieniać. A co za tym idzie rozmiar noszonych ubrań również. Jak zmienić swoją garderobę, by nie pozbywać się starych ubrań i nie zapełniać jej całkiem nowymi? Dowiedź się jak zaoszczędzić na garderobie podczas ciąży!

Modnie w ciąży

Przez ostatnie lata wiele się zmieniło, jeśli chodzi o modę ciążową. Kobiety zrezygnowały z rozciągniętych dresów i miękkich klapek na rzecz rozkloszowanych sukienek mini i wygodnych espadryli na koturnach. Skąd wynika zmiana w podejściu do tego co nosimy podczas ciąży? Może z tego, że szkoda nam miejsca w szafie na nowe ubrania, które będą przez nasz noszone przez krótki okres czasu.

Oczywiście nie oznacza to, że całkowicie mamy zrezygnować z zakupu rzeczy niezbędnych podczas 9 miesięcy. Jednak skupmy się na tych najpotrzebniejszych, bez których byłoby nam ciężko przetrwać.

Jaki biustonosz kupić w ciąży

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest kupno dobrze dopasowanego stanika. Kobiecy biust na przestrzeni kilku miesięcy zmienia się, dlatego wygodny i nieobcierający stanik do podstawa. Zrezygnuj z koronek i sztucznych materiałów. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się modele na szerokich ramiączkach lub z odpinaną miseczką do karmienia. Te ostatnie szczególnie poleca się kupować pod koniec ciąży, ponieważ rozmiar biustu nie ulegnie już wtedy dużej zmianie.

Jeśli nie potrafisz sama poradzić sobie przy dobraniu odpowiedniego rozmiaru czy modelu, skorzystaj z pomocy brafiterki.

Jakie spodnie nosić w ciąży

Kolejną nie zbędną rzeczą w szafie kobiety w ciąży będą spodnie. Ale nie byle jakie, tylko takie z gumką w pasie i dodatkowym materiałem zasłaniającym brzuszek. Dlaczego ten zakup jest tak ważny? Spodnie dla kobiet w ciąży wykonane z delikatniejszych tkanin, które mają zapewnić pełen komfort noszenia. Oznacza to również, że są one nieco luźniejsze niż typowe rurki. I o ile wiele starych sukienek czy spódniczek założysz podczas ciąży, o tyle spodnie już nie bardzo.

Oprócz tego dla wszystkich fanek ubrań o kroju oversize mamy świetną wiadomość! Takie ubrania z pewnością wykorzystasz podczas ciąży, ponieważ nie będą mocno opinać Twojego ciała, a Ty nadal będziesz mogła się w nich czuć modnie.

Most Popular Topics

Editor Picks