W co się ubrać na biegówki 365

Nie da się ukryć, że czasy gdy do uprawiania sportu wystarczyła nam bawełniana koszulka i ciepłe spodnie dresowe już dawno są za nami. Przede wszystkim zmieniła się kultura z jaką podchodzimy do konkretnych dyscyplin. Ludzie stali się bardziej świadomi odpowiedzialni. Wiedzą, że od stroju zależy bardzo wiele. Często ma on wpływ na naszą wydolność oraz pomaga w przekraczaniu własnych granic. Zatem co ubrać na narty biegówki? Przeczytaj nasz post i przekonaj się co będzie Ci potrzebne.

Bielizna termoaktywna na biegówki

Podstawą każdego stroju dedykowanego zimowej dyscyplinie powinna być bielizna termoaktywna. Bez niej jakiejkolwiek wyjście poza schronisko powinno być zabronione. Góry bywają bardzo kapryśnym miejscem. Nie da się mieć pewności, czy temperatura w przeciągu kilku minut nie spadnie lub czy nie spotka nas śnieżna zamieć. Bielizna termoaktywna zapewni nam ciepło i pochłaniać będzie wilgoć, która może się pojawić podczas biegu.

Najlepszym sposobem na wygodne uprawiania tego sportu jest kompletowanie garderoby składającej się z ubrań przeznaczonych do narciarstwa biegowego, ponieważ mają one odpowiednią membranę oraz są zazwyczaj wodoodporne.

Ubiór na cebulkę

Pierwszą warstwą powinna być bielizna termoaktywna, następnie ciepła bluza polarowa, a na sam wierzch odpowiednia kurtka. Powinna być ona dopasowana do panujących warunków atmosferycznych. Na jej wybór powinna mieć wpływ temperatura, wilgoć oraz to na jak długo wybieramy się w góry. Co do spodni to powinny być one wygodne i ocieplane. Najlepiej sprawdzą się do tego legginsy biegowe, ponieważ spodnie narciarskie są zbyt szerokie i mogą utrudniać nam wykonywanie ruchów. Ostatnim elementem powinna być czapka i ciepłe rękawice. Pamiętajmy, że najwięcej ciepła ucieka przez te dwie części ciała.

Z ważniejszych dodatków warto jeszcze wspomnieć o okularach, które nie tylko ułatwią nam wędrówkę w ciężkich warunkach, ale również gdy słońce postanowi mocniej świeci.

Wybierając się w gotowym stroju do nart biegowych lepiej odczuwać w nim lekki chłód, niż gorąc. Nasz organizm podczas uprawiania sportu sam się rozgrzeje, a my będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Most Popular Topics

Editor Picks