Strój do pracy latem 712

Upalne lato w mieście bywa szczególnie uciążliwe, gdy musimy na co dzień korzystać z komunikacji miejskiej i ubierać się nadal zgodnie z obowiązującym dress codem w biurze. Niestety niezależnie od tego czy na zewnątrz panuje ukrop, czy minusowe temperatury – twój strój powinien być odpowiednio dopasowany. Niestety zasady, które należy przestrzegać często przysparzają wielu kłopotów, ponieważ wymagają zarówno od kobiet jak i mężczyzn noszenia koszul oraz spodni lub spódnic o konkretnej długości.

Główna zasada mówi o tym, by nasz letni strój w biurze był pozbawiony głębokich dekoltów, odsłoniętych ramion czy kolan.

Jak ubierać się do biura latem

Jak uniknąć wpadki i nagany za nieodpowiedni strój? Cóż… najlepszym sposobem będzie stosowanie się do kilku zasad, które z pewnością ułatwią życie, gdy przyjdzie nam wybierać strój do pracy.

  1. Ubrania z naturalnych tkanin – nie ma nic gorszego niż przyklejająca się do naszego ciała koszula lub sukienka. Poliestrowe ubrania zostaw na nieco chłodniejsze dni, a w upał decyduj się na len lub bawełnę. Przewiewne materiały pozwolą zachować odpowiednią temperaturę ciała.
  2. Sukienki i spódnice tylko o długości poniżej kolan! Mimo tego, że fala gorąca zmusza cię do myślenia o chłodnej wodzie w morzu i bikini, musisz pamiętać, że biuro to nie najlepsze miejsce na noszenie mini. Mimo sporej długości decyduj się raczej na szerokie kroje, które nie będą krępować twoich ruchów.
  3. Marynarka w biurze – to sposób na zachowanie formalnego charakteru naszego stroju nawet, jeśli z domu wyszliśmy w krótkim rękawku. Innym sposobem jest ubiór na cebulkę, dzięki któremu pozbędziemy się dodatkowego nakrycia, gdy temperatura podskoczy.
  4. Mimo, że upał może doskwierać ci niemiłosiernie nie noś koszul z krótkim rękawem. Nie ma nic bardziej okropnego, że biała popelinowa koszula z krótkim rękawem i do tego spodnie od garnituru.
  5. Ostatnia zasada dotyczy butów. Mówimy absolutnie nie wszystkim sandałkom, klapkom i innym odkrytym butom. Nikt na spotkaniu nie weźmie cię na poważnie, gdy zobaczy kolorowe paznokcie u stóp!

I chociaż dress code bywa bardzo restrykcyjny, pamiętaj, że możesz umiejętnie łączyć w sobie wszystkie zasady, dzięki którym zawsze będziesz prezentować się z klasą.

Most Popular Topics

Editor Picks