Jak się ubrać do sądu 625

Sąd, jak każda inna ważna instytucja, wymaga odpowiedniego stroju, który podkreśli charakter spotkania. Najbezpieczniejszą odpowiedzią na pytanie „Co ubrać do sądu?” będzie strój formalny i klasyczny. W tym przypadku warto decydować się na stonowane kolory, takie jak: biel, szarość, czerń i granat. Długość spodni, sukienek i spódnic powinna być stosowna, dlatego odpadają szorty, mini i spódnice przed kolano. Podobnie sprawa wygląda z dekoltem, o którym raczej powinno się zapomnieć, gdy wybieramy się do sądu. Klasyczne garnitury lub stylizacje kombinowane z pewnością okażą szacunek sędzi i pozwolą mu na skupieniu się na treści, a nie na kolorowych obrazkach na naszym T-shircie.

Sukienka czy garsonka?

Zatem jak powinien wyglądać idealny strój do sądu? Przede wszystkim musi być skromny i ograniczony w printy i kontrowersyjne kroje. Główna zasada mówi o tym, by nie rzucać się w oczy. Kolory takie jaki neony, mocne wzory i błyszczące dodatki to zbyt wiele.

Odpowiednim strojem dla kobiet i mężczyzn z pewnością będzie prosty garnitur w towarzystwie klasycznej koszuli. Jeśli nie chcesz ubierać koszuli, równie dobrze możesz zdecydować się na gładką koszulkę. Sąd nie jest odpowiednim miejscem na pokazywanie swojego gustu modowego, dlatego printy w panterkę lub kwiaty pozostaw w szafie.

Dobrym wyborem będzie również sukienka i to najlepiej w kształcie tuby, ponieważ nie powinna ona za bardzo podkreślać kształtów. Jej długość, jak już wcześniej wspominaliśmy, powinna sięgać conajmniej kolana. Ważne, by nie była jednak ona zbyt długa, ponieważ sukienki maxi często mają bardzo plażowy charakter.

Jak ubrać się do sądu jako świadek

Można by powiedzieć, że strój świadka niczym się nie różni od stroju każdej innej osoby odwiedzającej sąd, jednak nic bardzo mylnego. Osoba świadka bardzo często ma kluczowe znaczenie podczas wielu rozpraw, dlatego ich strój musi oddawać szacunek dla sądu, być zgodny z wykonywanym zajęciem i statusem materialnym. Klasyczne i proste kreacje z pewnością będą najlepszą opcją.

Bardzo ważne są również buty. Sportowe trampki, sandałki z odkrytymi palcami i wysokie obcasy lub brudne mokasyny, lepiej zostawić w domu. Decyduj się na proste sztyblety w okresie jesienno-zimowym lub czarne balerinki lub buty typu derby.

Sąd to wyjątkowe miejsce dlatego to w jaki sposób się ubierasz, ma bardzo duże znaczenie. Nie staraj się na siłę wyglądać skromnie lub zbyt modnie. Zachowaj umiar podczas dobory konkretnych elementów.

Most Popular Topics

Editor Picks