Jak się ubrać do samolotu 446

Samolot, jak każde inne miejsce, ma obowiązujące w nim zasady związane z konkretnym zachowaniem, a czasami nawet strojem. Przed podróżą warto zastanowić się nad tym co założyć do samolotu. Wydawać by się mogło, że wystarczą legginsy i wygodna bluza, ale czy wypada w takim komplecie spędzać kilka godzin na pokładzie samolotu? Wygoda to podstawa, jednak warto przygotować odpowiednią stylizację, która połączy w sobie komfort i styl. Co zatem ubrać do samolotu? Przekonaj się sam!

W co się ubrać do samolotu

O tym, że ktoś nie został wpuszczony na pokład samolotu ze względu na nie odpowiedni strój, nie powinno nikogo dziwić. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale największą kontrowersję wśród załogi wywołują… legginsy. Nie oznacza to, że należy całkowicie z nich zrezygnować, tylko wystylizować je tak, by wyglądały taktowanie i odpowiednio do sytuacji.

Podróżujący liniami lotniczymi muszą wiedzieć o tym, że posiadają one rygorystyczne przepisy związane z dress codem. Do najbardziej konserwatywnych należą linie pochodzące z Arabii Saudyjskiej i Kataru. Konkretny dress code obowiązuje również w amerykańskich liniach. Jest on najczęściej określany jako strój, który nie będzie „powodował dyskomfortu u innych pasażerów”. W praktyce oznacza to, że:

  • mężczyźni mogą nie zostać wpuszczeni na pokład, jeśli będą mieć na sobie krótkie spodenki,
  • panie nie powinny podróżować w zbyt opiętych strojach lub prowokujących stylizacjach.

Strój do samolotu

Co zatem jest dozwolone podczas przelotu? Ogromny wpływ na to ma fakt w jak daleką podróż się wybieramy i ile godzin będzie trwał lot. Wybierając strój, pamiętajmy o komforcie i wygodzie. Ubrania nie powinny krępować ruchów lub zbyt mocno wpijać się w ciało. Podczas długogodzinnych lotów przewiewne ubrania to podstawa. Dla pewności, możemy w bagażu podręcznym mieć ubrania na przebranie, które pomogą nam przetrwać wiele godzin w jednej pozycji. W przypadku podróży do krajów europejskich, warto zastanowić się nad tym jak chcemy wyglądać po wyjściu z samolotu.

Most Popular Topics

Editor Picks