W co się ubrać do pracy 465

W życiu każdej kobiety, chociaż raz pojawił się moment, w którym nie wiedziała co na siebie ubrać. Stres związany z wyborem odpowiedniej stylizacji do pracy, kiedy czas ucieka, odbiera kreatywność i chęć wyglądania perfekcyjnie. W takich momentach najczęściej sięgamy po sprawdzone zestawy, w których zawsze wyglądamy dobrze. I chociaż popieramy noszenie tego w czym czujemy się komfortowo, warto urozmaicić swoje stylizacje o niebanalny elementem. Co to oznacza, gdy w pracy obowiązuje nas dress code? Przewiń tekst niżej i sama się przekonaj!

Dress code – to od niego wiele zależy

W większości banków, firm i wszelkiego rodzaju korporacjach panuje ściśle określony regulamin dotyczący tego co można i czego nie można mieć ubranego. Dress code mówi o stroju formalny, który jest dopuszczalny w danej pracy. W przypadku reprezentatywnych stanowisk, stosowanie się do wcześniej przyjętych zasad jest oczywiste, ponieważ oznacza ono ciągły kontakt z przełożonymi i klientami. Odpowiedni strój do danej sytuacji jest również synonimem szacunku do osób, z którymi przebywamy.

Biała koszula i czarne spodnie

Dla nikogo połączenie to nie jest zaskoczeniem, ale nie możemy odmówić sobie unowocześnionej wersji klasycznego duetu. Biel i czerń to zawsze trafiony wybór, niezależnie od tego, czy na przeciwko usiądzie dyrektor, czy klient.

Moda z każdym sezonem kreuje coraz to nowsze kolory, wzory czy kroje, jednak ani razu nie powiedziała, że biała koszula w połączeniu z czarnym spodniam jest passe. Dzięki różnorodności każda kobieta będzie mogła wybrać coś dla siebie. Obecnie naszym faworytem jest połączenie materiałowych spodni typu culotte z eleganckimi mokasynami i białą koszulą z haftem. Do tego typu stylizacji polecamy delikatną biżuterię, która nie będzie prezentować się przytłaczająco.

Strój do pracy biurowe – czy spódnica jest OK?

Elegancki strój do pracy to nie tylko spodnie w połączeniu z koszulą i szpilkami. Świetną alternatywą może być spódnica ołówkowa w jednolitym kolorze. Obecnie istnieje wiele krojów spódnic, które można dopasować do swojej figury i kształtów. Pamiętaj, by spódniczka nie była za krótka i zbyt wyzywająca. Dobieraj do nich koszule pasujące wzorem i kolorem do pozostałych elementów garderoby.

Sukienka do pracy w biurze

Nie masz pomysłu na konkretną stylizację? Brakuje ci czasu? To nic, jeśli w swojej szafie posiadasz dobrze skrojoną sukienkę, która w towarzystwie wygodnych obcasów będzie prezentować się doskonale. Dobierz do niej marynarkę lub kardigan, który zarzucisz sobie na ramiona, gdy temperatura spadnie.

Szykowanie odpowiedniej stylizacji do pracy nie należy do prostych czynności, jednak naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie stroju do pracy dzień wcześniej. Zaoszczędzisz dzięki temu sporo czasu, a przy okazji będziesz pewna, że wyglądasz stosownie.

Most Popular Topics

Editor Picks