W co się ubrać do samolotu 738

Z naszego poradnika mogą czerpać wiedzę nie tylko osoby lecące pierwszy raz samolotem, ale również te, które przed następnym wylotem mają spory dylemat co na siebie założyć.

Szczególny wpływ na to co ubierzemy do samolotu mają trzy kwestie:

  1. miejsce docelowe naszej podróży,
  2. pora lądowania,
  3. długość lotu.

Jak się ubrać na lot samolotem

Podstawowa zasada doboru stroju na lot samolotem głosi, że im dłuższy lot tym wygodniejsze powinno być to co masz na sobie. W miarę możliwości zrezygnuj z jeansowych spodni, a zdecyduj się na miękkie dresy, materiałowe spodnie lub legginsy. Na górę wybierz bawełniany T-shirt, bluzę lub cienki sweterek. Co do obuwia, zalecamy sportowe modele, najlepiej z jakiegoś przewiewnego materiału. Dobrym wyborem będą również balerinki lub skórzane mokasyny.

Czego nie ubierać na podróż samolotem

Modne skórzane spodnie, poliestrowa sukienka lub ukochane jeansy nie będą odpowiednim strojem do założenia na podróż samolotem. Sztywne i nie oddychające materiały sprawiają, że noszenie ich podczas lotu jest nieprzyjemne i mało komfortowe. Odradzamy również wszelkiego rodzaju obcisłe elementy garderoby. Paski w talii, elastyczne body z głębokim dekoltem i przylegające spódnice ołówkowe zostaw na wieczorne spotkania ze znajomymi.

Fryzury na podróż

Upięcie włosów podczas lotu sprawi, że podróż może nam minąć milej niż się spodziewamy. Wygoda to nie jedyna ważna kwestia o jakiej należy pamiętać podczas szykowania się do lotu. W końcu nikt nie powiedział, że musisz wyglądać jakbyś dopiero wstała z łóżka lub zjadł śniadanie w biegu. Zadbana fryzura, która nie będzie przeszkadzać nam podczas lotu, to coś o co warto zadbać.

My szczególnie polecamy niskie upięcia, ponieważ oparcia od foteli zazwyczaj są wysokie co prowadzi do elektryzowania włosów. Warkocz lub koński ogon będą odpowiedniejszy wyborem niż misternie ułożone loki lub kok. Pamiętaj, że powietrze w samolocie jest bardzo suche, zatem włosy mogą potrzebować delikatnego nawilżenia. W bagażu podręcznym możesz mieć przygotowany olejek do końcówek, który wetrzesz we włosy, gdy będą potrzebowały ratunku.

To na jaki strój zdecydujesz się podczas lotu jest sprawą indywidualną. Pamiętaj, jednak o tym, że lecąc klasą biznesową, Twój strój nie może za bardzo odstawać od reszty. Bawełniane dresy i rozciągnięta koszulka może zwracać szczególną uwagę wśród ludzi w garniturach i eleganckich bluzkach.

Most Popular Topics

Editor Picks